Estetinė odontologija

Estetinė odontologija - tai medicinos šaka, derinanti meną ir mokslą žmogaus burnos sveikatai ir bendrai savijautai gerinti, šypsenai ir veidui gražinti. Šiuo būdu nuosekliai atkuriami visi trūkstami danties audiniai, atstatoma natūrali danties struktūra, forma spalva. Taip galima atkurti beveik nesantį dantį, tereikia, kad būtų tvirta jo šaknis.

 

Estetinio plombavimo metu plombinėmis medžiagomis atstatoma taisyklinga danties forma bei restauruojami dantų defektai (ištrupėjusios senos plombos, kariesas, įskilę, nuskilę ar pan. dantys), taip pat koreguojama dantų forma, spalva, išsidėstymas lanke (esant nedideliems defektams). Taisyklingas danties formos atstatymas garantuoja ne tik estetiką, bet ir kramtymo kokybę, užtikrina plombos ilgaamžiškumą. Tai labai svarbu plombuojant ne tik priekinius, bet ir krūminius dantis.

 

Estetiškai plombuotiems dantims reikėtų pasirinkti minkštą dantų šepetėlį, o pastą - be abrazyvinių medžiagų (didelių granulių), nes, taip valant, daug greičiau susibraižo nupoliruotas danties paviršius ir dantis netenka blizgesio. Kas pusę metų rekomenduojama atlikti profesionalią burnos ertmės procedūrą ir estetiškai plombuotų dantų poliravimą (po šios procedūros danties paviršius vėl tampa blizgus).