Ortodontinis gydymas

Netaisyklingas sąkandis - dažna ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų problema. Tai ne tik estetinė, bet dažnai ir funkcinė problema. Ortodontinis gydymas - tai netaisyklingo sąkandžio ir kreivų dantų gydymas. Jį reikėtų pradėti kuo anksčiau, kas lems ir greitesnius bei geresnius rezultatus, bei užkirs kelią rimtesnių bėdų (kalbos ir kramtymo sutrikimai, pimalaikis dantų praradimas) atsiradimui. Priklausomai nuo situacijos, ortodontinio gydymo trukmė svyruoja nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Ortodontinio gydymo metu dantys, žandikauliai bei minkštieji audiniai grąžinami j jiems skirtą poziciją, todėl gerėja dantų estetika bei funkcija, o tuo pačiu ir paciento išvaizda. Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas:

 

  • nuimamais ortodontiniais aparatais;
  • breketais(kabėmis).

 

GYDYMAS NUIMAMAIS ORTODONTINIAIS APARATAIS

ortodontinis gydymas plokštelėmis

Ortodontinis gydymas vaikams veiksmingiausias 10 - 13 metų amžiuje. Kol žandikauliai formuojasi, netaisyklingą sąkandį kartais įmanoma koreguoti nuimamais ortodontiniais aparatais (dažniausiai naudojamos DANTŲ PLOKŠTELĖS). Kai nuimami aparatai neveiksmingi, netaisyklingą sąkandį tenka gydyti reketų sistema(kabėmis).

 

GYDYMAS BREKETŲ SISTEMA

Tai efektyviausias būdas pasiekti norimą ilgalaikį rezultatą tiek vaikų amžiuje, tiek suaugusiems. Dažnai ortodontinis gydymas breketais yra sudedamoji gydymo plano dalis prieš implantaciją ar protezavimą. Prieš gydymą breketais būtina sugydyti karieso pažeistus dantis, taip pat turi būti sveikos dantenos. Gera burnos higiena - būtina sąlyga geriems rezultatams pasiekti. Reguliariai atliekama profesionali burnos higiena padės išvengti dantenų uždegimo, dantų ėduonies ir kitų odontologinių problemų.

 

Mūsų klinikoje siūlomos breketų sistemų rūšys:

  • metaliniai breketai - tai dažniausiai naudojama breketų sistema, pagaminta iš ypač aukštos kokybės metalų lydynių ir užtikrinanti puikius ortodontinio gydymo rezultatus.Juos drąsiai galima vadinti breketų pradininkais;
  • beligatūriniai breketai - išsiskiria estetiškesne išvaizda, suteikia mažiau diskomforto.Juos nešiojant, galima rečiau lankytis pas gydytoją ortodontą, taip pat gydant šia sistema, rečiau tenka šalinti dantis, tiesinant visą dantų lanką. Lyginant su įprastomis metalinėmis breketų sistemomis, gydymas beligatūriniais breketais trunka trumpesnį laiką;
  • safyriniai breketai - skaidrūs natūralią danties spalvą atspindintys dantų breketai;
  • keramikiniai breketai - baltos spalvos, mažiau pastebimi, tačiau lyginant su įprastiniais metaliniais breketais, gydymas jais trunka šiek tiek ilgiau.

 

beligatūriniai breketai

Beligatūriniai breketai

safyriniai breketai

Safyriniai breketai

keramikiniai breketai

Keramikiniai breketai

 

Mūsų klinikos ortodontas, parinkdamas breketų sistemą, atsižvelgia į konkrečią klinikinę situaciją, paciento pageidavimus breketų kainai ir estetikai. Ortodontinis gydymas gali pasirodyti didelė ir ilgai trunkanti investicija, tačiau jo rezultatais - gražiais ir sveikais dantimis Jūs galėsite džiaugtis visą gyvenimą.